W mojej drukarce Brother wylał się tusz, co zrobić?

Rozlany tusz do drukarki Brother to niezwykle rzadka sytuacja, która jednak kiedyś może się przydać. Przyczyn może być wiele, jednak najważniejsze jest to, iż należy szybko uporać się z powstałym zanieczyszczeniem wewnątrz urządzenia. Nie należy tego odkładać, ponieważ czas w takiej sytuacji gra na naszą niekorzyść. Co zrobić w momencie wylania się tuszu?

Kupowanie tańszych zamienników to zło

Każdy producent urządzeń do drukowania wypowie się na ten temat w taki sam sposób. Otóż zawsze będzie namawiał tylko i wyłącznie oryginalny tusz do drukarki Brother. Jednak na rynku istnieją marki zamienników, które można polecić. Jednak, jeśli twoje urządzenia objęte jest jeszcze okresem gwarancyjnym, to nie warto ryzykować utraty opieki producenta. Nie kupuj najtańszych zamienników, sugeruj się opiniami innych użytkowników, jeśli już chcesz poszukać nieco oszczędności.

Jakimi środkami czyścić rozlany tusz?

Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, a w tym przypadku nad tuszem. W pierwszej kolejności należy rozkręcić urządzenie, tak aby mieć dostęp do wszystkich zabrudzonych podzespołów. Wówczas można zastosować bardzo prostą metodę – wypłukać zanieczyszczenia strumieniem letniej wody. Następnie przemyć wszystko spirytusem i po chwili wysuszyć. Wówczas można sprawdzić, czy tego typu konserwacja oraz usunięty tusz do drukarki Brother pozwala na sprawne działanie urządzenia.

Częsta metoda wycieków

Oprócz niskiej jakości zamiennikami wkładów do drukarek, częstym powodem wycieków jest nieumiejętne zastosowanie zestawu do napełniania tuszu. Złe zabezpieczenie kartridża powoduje często niedostrzegalne na pierwszy rzut oka mikro wycieki. Tusz do drukarki Brother nawet w małej ilości, jeśli dostanie się do głowicy, to może zakłócić jej normalną pracę. Głowicę można wyczyścić od spodu wilgotną ściereczką. Pamiętaj, wszelkie próby czyszczenia drukarki należy wykonywać przy odłączonym od zasilania sprzęcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *